BİNEK OTOMOBİL KİRALAMA AVANTAJLARI


Binek otomobil kiralama avantajları

Örneğin Şirketiniz için 5 adet araç satın almak veya Kiralama istiyorsunuz. Ve bu yapacağınız çalışama için de bir yöntem arayışınız var. Kendinizesoruyordunuz satın mı alsam.? Yoksa kiralasam mı diyorsanız. Size yardımcı olamabilmemiz açısından konuyu birlikte değerlendirebiliriz. Kiralamanın avantajlarını bir baktığımızda, Öncdelikle şirkertimizden yüklü olarak bir para. Araç alımlarında gereken yüklü mikatrdaki fianasal gelirler temin etmek zorunda kalıyorsunuz.

 

Oysa Kiralama konusunda böyle bir bütçeyi ayırmanız gerekmiyor.Kiraladığınız araçların faturasını doğrudan şirketinizin muhasebesine gider kalemi olarak yazabilirsiniz. Bu anlamda size önemli bir vergi avantajı sağlar. Bu aracı satın aldığınızda aracın içinde KDV size indirim olarak yansımıyor. Yine kiralamış olduğunuz periyodik araçların bakımları, kaza durumunda kaza raporu uğraşları , bandrol Kasko ve trafik sigortası takibi, ikame araç bulmak ve bunlar içinde personel ayırmanızı gerek kalmıyor.

 

Belli bir km ye gelen araçların lastik temini ve değişimi (rot ve balans ayarı dahil) bu hizmetleri araç kiralmadığınzda bir bütün olarak alıyorsunuz. Kiralamış olduğunuz akaryakıt faturalarınızıda gider olarak muhsabeleştirebilirsiniz. Yine bir önemli konuda kira sonunda araçı iade edip, yeni bir model araçlar ile değiştrilmesi söz konusu. Binek otomobil kiralama avantajları; zaman hızla akıp giderken geçen zamanın hem güzel geçmesi hem de uygun bir bütçe ile karşılanması bizim açımızdan oldukça önemli bir olgudur. Herhangi bir yere gittiğinizi düşünün ve mesafenin çok uzak olduğunu hatırlayın. Kendi aracınız ile gitmeye kalktığınız bu mesafe hem size zaman hem de çok fazla paraya mal olacak.

 

Bunun yerine gideceğiniz yere uçak ile gitmek ve oradan araba kiralamak size daha ucuza gelecektir. Binek otomobil kiralama avantajları; kendi aracınızı düşünün ve her yıl belirli bir bütçede vergi veriyorsunuz. Kiralamada böyle bir durum söz konusu değil sadece kiralama parasını verirsin tabi ki de mazot parasını da sen vereceksin. Kendi aracınızın tamirde olduğunu düşünün ve çok acil olarak bir yere yetişme durumunuz olsaydı ne yapardınız. Araba kiralamada böyle bir sıkıntı yok.

 

Eğer bir araba arıyorsanız bütçenize uygun arabaları ihtiyacınız kadar kullanıp işinizi halledebilirsiniz. Binek otomobil kiralama avantajları; aracın kaskosu, sigortası, vergilendirilmesi bakımının yapılması şirket tarafından karşılanır ve bunun için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Araç kiralayan kişi hem bu işler ile ilgili zamandan tasarruf ederken hem de bu işler için birini başına dikip beklemek zorunda olmuyorsunuz. Eğer siz kiraladığınız araç ile yolda giderken herhangi bir tarafı hasar almış ise aracın kaskosu tarafından karşılanır. Araç kiralamak sizlere daha fazla zaman kazandırır.