PASLANMA VE ÇÜRÜMEYE KARŞI ARACINIZI KORUYUN


Paslanma ve Çürümeye Karşı Aracınızı Koruyun

Her ne kadar araçların boyasının deformasyonunda ve çürümesinde en önemli etken hava koşulları olsa da sürücülerin yaptıkları bazı hatalar yada ihmallerle bu süreç daha da hızlanmaktadır. İlk gün ki görünümünü daha uzun süre koruması, çürümemesi ve boyasının deforme olmaması için yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

 

Bunların başında boya koruyucu ve yılda en az bir kez uygulanması gereken pasta cila işlemi gelir. Araç temizliği yapılırken kullanılan deterjan benzeri şeylerin yüksek kimyasal ve asit içeren unsurlar bulundurmaması da paslanma ve çürüme karşıtı dikkate değer en önemli noktalardır. Yıkandıktan sonra kurutulmaya özen gösterilmesi var ise garaj yok ise branda altında muhafaza edilmesi büyük avantaj ve geri dönüş sağlar.

 

Özellikle nem oranının yüksek olduğu denize yakın bölgelerde daha fazla görülen bu durum iç bölgelere gittikçe daha ender ortaya çıkmakta bu da araç piyasasının fiyat bakımından büyük değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Şayet siz de nem ve rutubet oranının yüksek olduğu şehirlerde yaşıyorsanız yukarıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek bir nebze de olsa çürüme ve paslanmanın önüne geçebilirsiniz.

 

Yeni aldığınız bir aracınız varsa pırıl pırıl görüntüsü gözünüzü alır. Uzunca bir zaman aracınızın boyası ışıltısını korusa da mevsim koşulları, şehir trafiği derken boya üzerinde oluşan ufak tefek çizikler ve deformasyonlar zamanla paslanarak aracınızda kalıcı hasar oluştururlar. Çok geç olmadan yani aracınızı tekrar boya yaptırmak zorunda kalmadan paslanma ve çürümeye karşı aracınızı koruyun. Baştan alacağınız bu önlem sayesinde hem aracınızı uzun süre korursunuz hem de tasarruf edersiniz. Aracınızı korumak boyatmaktan çok daha ucuz olacaktır elbette. Aracınızın paslanması ve çürümesi garanti kapsamı dışında olduğundan sizin için masraf oluşturacaktır.

 

Paslanma ve çürümeye karşı aracınızı koruyun derken öncelikle periyodik olarak bakım yaptırmanızdan bahsediyoruz yani gereken zamanlarda aracınıza pas ve çürümeye karşı koruyucu sistem uygulatmalısınız. Aracınızın belli bölgelerini özellikle tabanda yer alan sac kısmı kontrol etmelisiniz bu bölge paslanıp çürüdüğünde tabanda delikler açılır. Daha sonrasında tamir edilmesi ise çok daha masraflı olur.

 

 

Aracınızın temizliği de pas ve çürümeler karşı bir önlem oluşturur ama bu temizliğin ardından paslanma ve çürümeye karşı koruma sistemi uygulatmanız aracınızın ömrünü uzatırken sizi daha sonra ortaya çıkacak ekstra masraflardan da korur. Aracınızı paslanma ve çürümelere karşı korurken cebinizi de korursunuz. Siz paslanma ve çürümeye karşı aracınızı koruyun en başta alacağınız bu önlem de sizin cebinizi korusun.